نحوه کاهش مصرف لیوان‌های کاغذی در کافه

لیوان‌های کاغذی

لیوان‌های کاغذی در سالهای اخیر در عموم مکان ها مورد استفاده قرار می گیرند. همانطور که همه می دانیم ماه جولای، ماه بدون پلاستیک یا نایلکس شناخته می‌شود. در این ماه همه تلاش می‌کنند تا مصرف پلاستیک و نایلکس خود را پایین بیاورند. حال شما که صاحب یک کافی‌شاپ هستید برای کاهش مصرف پلاستیک و حفظ محیط زیست چه کاری می‌توانید بکنید؟ مطالعات صورت گرفته تاثیر منفی لیوان‌های کاغذی رو محیط زیست را نشان می‌دهند، پس ما باید به دنبال راهکارهایی باشیم تا میزان پلاستیک مصرفی‌مان را کاهش دهیم.

مگر لیوان‌های کاغذی چه ضرری دارند؟

در سال‌های اخیر در مورد لیوان‌های کاغذی بحث‌های زیادی شده است. در این مقاله به بررسی مشکلاتی که لیوان های کاغذی برایتان ایجاد می کنند، می پردازیم. لیوان‌های کاغذی از داخل با یک روکش پلیمری پوشیده شده‌اند. در اکثر این لیوان‌ها، این پلیمر از جنس پلی‌اتیلن است که از نوع قابل بازگشت نیست. لیوان‌های قابل بازگشت و بازیافتی معمولا روکشی از جنس پلی (لاکتیک اسید) دارند. بنابراین این کاغذ به دلایل بهداشتی غیر قابل بازیافت است. در این لیوان‌ها، لایه پلاستیکی را نمی‌توان از لایه کاغذی جدا کرد که از دلایل دیگر غیر قابل بازیافت بودن این لیوان‌ها است. حتی اگر بتوان این دو لایه را جدا کرد، پلی‌اتیلن ماده‌ای بازگشت‌پذیر نیست و تمام این نوع مواد دور ریختنی هستند.

لیوان‌های کاغذی قابل بازیافت

روکش پلیمری این نوع لیوان‌ها از نوع پلی‌لاکتیک اسید است. پلی‌لاکتیک اسید در وضعیت‌های مناسب تبدیل به CO2 و آب می‌شود. با این حال اکثر مواد و وسایلی که با این نوع پلیمر ساخته می‌شوند به محل دفن زباله برده می‌شوند که شانسی برای بازگشت به محیط برای این مواد باقی نمی‌ماند.

حالا ما چه کار می‌توانیم انجام دهیم؟

به صورت ایده‌آل، بهتر است که تمام پلاستیک‌ها را نابود کنیم. با این حال در زیر چند پیشنهاد برای کاهش مصرف پلاستیک در کافی‌شاپ شما آورده‌ایم:
• تمام لیوان‌ها را از نوع بازیافتی بگیریم.
• به صورت فعال مشتریان را تشویق به خوردن قهوه در داخل کافی‌شاپ کنیم. باریستاهای ما از تکنیک‌های خودشان باید استفاده کنند تا افراد را تشویق به نشستن در داخل کنند.
• مشتریان را به چالش بکشید که لیوان مورد علاقه خودشان را از خانه با خود به همراه بیاورند تا قهوه بیرون‌بر خود را در لیوان خودشان میل کنند. در پایان ماه به این نوع مشتریان جایزه دهید.

با کاهش مصرف پلاستیک در کافی‌شاپ خود چه امیدی داریم؟

مطمئنا امید داریم که در دراز مدت مصرف پلاستیک کم‌تر شود. همچنین امیدواریم که با پیشرفت تکنولوژی لیوان‌های جدیدتری تولید شود که اثر پلاستیک بر محیط زیست را کاهش دهد.

حتما این مطلب را دوست خواهید داشت
انتخاب مبلمان کافه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *