مشاوره راه اندازی کافه

فارغ از اینکه معنی مشاوره در لغت چیست و اینکه چه تعریفی دارد.از منظر کافه ساز، مشاور میتواند با علم و تجربیاتی که در اختیار دارد شما را راهنمایی کند که کار برای شما، ایمن تر و لذت بخش تر باشد و در نهایت منجر به به خروجی با کیفیت کار و همچنین پولسازی برای مجموعه شود.

تیم مشاوره کافه ساز به عزیزانی که دغدغه ای به اسم کافه دارند حال میخواهند مخاطب جدی یا گذرای این واژه باشند، میتواند بسته ی به اسم مشاوره در اختیار آنها قرار دهد متناسب با نیاز مخاطبین عزیز.

برای درک بهتر از بسته یاد شده میتوان به مواردی که کافه ساز به آنها میپردازد اشاره ای داشت.حوزه مشاوره از راه اندازی کافه، خرید تجهیزات، طراحی و دیزاین کافه، طراحی منو بار و آشپزخانه، مارکتینگ، کاست کنترل، تصمیم سازی های مربوط به کافه، تبلیغات و آنچه مرتبط با کافه میباشد.

راه اندازی و دیزاین کافه

هنگامی که قصد راه اندازی یک کافه یا کافی شاپ را دارید، در ابتدا ممکن است شما دچار تردید شوید یا فکر کنید چه مسیر سختی پیش رو دارید. فکر کردن در مورد دستگاه های مورد نیاز، مکان، فضای داخلی یا بیرونی کافه و تزیینات کافه کمی گیج کننده به نظر می رسد.

هنگام راه اندازی کافه اولین و مهمترین کاری که می بایست انجام دهید جور کردن تجهیزات مورد نیاز است.

پس خیلی دقت کنید تا چیزی از قلم نیفتد.

در این مقاله ما تمامی تجهیزات و کارهای مهم را در مورد راه اندازی کافه به شما معرفی می کنیم.

 استفاده از این راهنمای جامع این اطمینان را به شما می دهد که قبل از باز کردن درهای کافه خود به روی عموم مردم، همه چیز را در اختیار خواهید داشت.

غذا و نوشیدنی

به طور طبیعی، مهمترین بخش کافه آماده سازی قهوه ،نوشیدنی ها و مواد غذایی است که نقش مهمی را در روند افزایش میزان فروش و مشتری مداری دارد.

به منظور آماده سازی غذا و نوشیدنی، به اقلام و تجهیزات ذیل نیاز دارید:

پرس پات

پرس پات

دستگاه قهوه ساز

دستگاه قهوه ساز

اسپرسو ساز

اسپرسو ساز

دستگاه تصفیه آب

سیستم تصفیه آب

قهوه ساز صنعتی

قهوه ساز صنعتی

وسایل مربوط به اسپرسو ساز مانند فنجان کوچک، قاشق، پارچ ،کارد مخصوص فوم

پیمانه

همزن شیرجوش

دم کن قهوه

سماور برقی

میز پیشخوان

وسایل نگه دارنده برای انبار کردن

مخلوط کن(بلندر)

فر / تستر / وسایل پخت و پز

یخ ساز

تمامی اقلامی که در بالا ذکر شد بستگی به این دارد که شما قصد سرو چه نوشیدنی یا غذایی را دارید. به عنوان مثال اگر ساندویچ گرم سرو نمی کنید، نیازی به فر نیست.

نرم افزار

نرم افزار یکی دیگر از تجهیزات مورد نیاز در راه اندازی و ساخت یک کافی شاپ است. بنابرین، انتخاب نرم افزار مناسب برای بهبود کسب و کار و افزایش موفقیت و میزان فروش شما بسیار ضروری است. این نرم افزار ها شامل:

سیستم امنیتی قوی

POSسیستم

نرم افزار مدیریت / برنامه ریزی

حقوق و دستمزد / نرم افزار حسابداری

تمامی نرم افزار هایی که در بالا ذکر شد، شما را در روند راه اندازی بهتر و موثرتر کافه راهنمایی می کند. همچنین استفاده از این نرم افزار ها به شما در روند کارایی بهتر و سود آوری نیز کمک خواهد کرد.

انبار و سردخانه

مواد اولیه شما ممکن است مواد فاسد شدنی باشد. این بدان معنا است که شما نیاز به سیستم ذخیره سازی جامع و سردخانه دارید تا اطمینان حاصل کنید که مواد غذایی فاسد نشود.

اقلام و تجهیزات مورد نیاز جهت ذخیره و تبرید مواد غذایی شامل:

یخچال های صنعتی

فریزر بزرگ (برای کافه های بزرگ)

ظروف عایق برای کرم و شیر

قفسه بندی صنعتی برای ذخیره سازی مواد خشک

ظروف بسته بندی مواد غذایی برای مواد باز شده

ظروف بسته بندی پلاستیکی

تجهیزات مورد نیاز در کافه

وسایل یک بار مصرف

در کافه خود مطمئنا شما به وسایل، کالاهای مصرفی و پلاستیکی نیاز دارید. این وسایل شامل:

دستمال مرطوب

لیوان های یکبار مصرف

مقوا های پلاستیکی

فنجان های پلاستیکی

نی های یکبار مصرف

دستمال توالت

یکبار مصرف

نیازهای خاص شما بر اساس نوع نوشیدنی هایی است که در کافه شما سرو می شود. اما شما صد در صد به این وسایل نیاز پیدا خواهید کرد.

ظروف و وسایل آشپزی

دیگر وسایل و تجهیزات ضروری جهت راه اندازی کافه استفاده از ظروف و وسایل آشپزی مناسب است. لیست این وسایل در ذیل آمده است :

بشقاب

لیوان ها

فنجان

قاشق، چاقو و چنگال

ظروف آماده سازی برای آماده سازی نوشیدنی یا سرو (قاشق، پیچر، قاشق باریستا و دیگر ظروف مورد نیاز)

همانطور که قبلا اشاره شد تمامی وسایل مورد نیاز بستگی به نوع خدماتی است که ارائه می دهید. شما می توانید تمامی وسایلی که نیاز دارید را با بهترین کیفیت از فروشگاه کافه ساز تهیه نمایید.

همچنین شما می توانید با بهره گیری از ایده های متنوع ظروفی را سفارش دهید که طرح و سایز های مختلف و جذابی دارند. این موضوع باعث می شود تا نظر مشتریان به سلیقه و طراحی های خاص کافه شما جلب شود.

 

راه اندازی و دیزاین کافه

تمیز کردن و نگهداری ظروف

به منظور خدمات رسانی بهتر و موثرتر به مشتری، دقت داشته باشید تا محیط کافه و وسایل کافه همیشه تمیز باشد.

برای انجام این کار شما باید:

سینک 3 لگنه

وسایل گرد گیری

اسپری تمیز کننده

ماشین ظرفشویی

میز ظروف کثیف برگشتی

سطل زباله و کیسه

دامپستر را در اختیار داشته باشید.

تمامی این وسایل بسته به منطقه ای دارد که کافه را راه اندازی کردید و این موضوع باعث می شود تا اقلام مورد نیاز شما نیز متفاوت باشد. توصیه می کنیم با بازرسان بهداشت منطقه تماس بگیرید و در مورد تمام دستورالعمل ها و مقررات مربوطه تحقیق کنید.

مبلمان و دکوراسیون

مبلمان و دکوراسیون کافه همیشه از مهمترین وسایل و تجهیزات ضروری کافه به شمار می آید. مهمترین موضوعی که باعث جلب توجه مشتری شما می شود، دکوراسیون و مبلمان شماست. توجه به این موضوع باعث بهبود عملکرد و افزایش میزان فروش شما خواهد شد. وسایل مورد نیاز شما شامل موارد ذیل است:

میز و صندلی

پیشخوان / صندلی بار

مبلمان برای فضای باز

 چتر

میز غذا

نمایشگر

منو

لوستر برای فضای داخلی

لوستر های فضای بیرونی

کاغذ دیواری، قاب عکس، پوستر و غیره

سیستم های صوتی

باز هم، تجهیزات مورد نیاز شما بسته به خدمات شما متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال اگر فضای بازی در دسترس ندارید نیازی به برنامه ریزی در مورد مبلمان فضای بیرون و چتر نخواهید داشت.

بنابراین، با توجه به تمامی مواردی که در بالا ذکر شد، شما می توانید در سریع ترین زمان با برنامه ریزی مناسب نسیت به راه اندازی کافه خود اقدام نمایید و درب های کافه خود را با خیالی راحت تر و آسوده تر به روی مشتریان بگشایید.