مهارت های فروشنده بار

مهارت های فروشنده بار

مهارت های فروشنده بار موضوعی است که امروز قصد بررسی آن را داریم.

مهارت های فروشنده بار

شما ممکن است فکر کنید تنها چیزی که در مورد شغل فروشندگی بار باید بدانید این است که چطور نوشیدنی را بریزید اما شما سخت در اشتباه هستید. کار کردن در بار مهارتهایی را به شما می دهد که که مورد توجه جذب کنندگان فارغ التحصیلان و ارائه دهندگان کارآموزی به طور یکسان باشد. 

زمانی که شما مهارتهای خواسته شده در فرم ها و مصاحبه ها را در طی مدت زمان کارآموزی و اتمام آن کسب کرده اید، خیلی سریع هر شغل باری را رد نکنید. نشان دادن اینکه شما می توانید به صورت کارآمد ، دقیق ، صادقانه عمل کنید و انتظارات مشتریان را در شرایط استرس زا برآورده کنید ، نشان دهنده صلاحیت شما به کارفرمایان است. 

در اینجا ده مهارت وجود دارد که کار کردن در بار را به شما یاد میدهد، و اینکه چرا کارفرمایان به دنیبال آن هستند، و انواع مشاغلی که شما ممکن است برای آنها به این مهارتها احتیاج داشته باشید. 

Numeracy مهارتی است که در مشاغل مختلفی مانند مهندسی، خرده فروشی، علم و امور مالی بسیار ارزشمند است. 

  • کار گروهی

کار تیمی توانایی کار خوب با سایر افراد و سازگار بودن برای مقابله موثر با خواسته های مطرح شده در تیم است. ممکن است کارفرمایان از شما بخواهند که این توانایی را با انجام کاری بصورت گروهی با کمک افرادی دیگر انجام دهید تا به بهترین نتیجه برسید. 

مثال: شما باید مهارت کار گروهی را در باری که کار میکنید بطور کارآمدی نشان دهید، به طوریکه شما کاملا مطمئن شوید همه وظایف بخوبی تقسیم شده اند، از این طریق یک سرویس خوب به مشتریان ارائه دهید.

  • شناخت مشتری

شناسایی مشتری مهارتی است که که شما به کمک آن نیازهای مشتری را متوجه می شوید. در بسیاری از مناطق دنیای تجارت، مانند خرده فروشان یا مدیران مشاور، موفقیت به مهارت شناخت صحیح نیازهای مشتری و ارائه آنها به روشی که دوست دارد، وابسته است. 

مثال: برای اینکه مهارت شناسایی مشتری خود را نشان دهید، میتوانید از مشتری میان وعده و نوشیدنی را دوست دارد بپرسید و با توجه به بازخورد آنها از طریق کاهایی که تمایل بیشتری برای خرید دارند اجناس بار را تامین کنید و در نتیجه باعث افزایش درآمد شوید. 

  • ارتباط کلامی

مهارت های ارتباطی کلامی خوب در همه زمینه های تجارت ضروری است. شما باید بتوانیدبطور واضح و با دقت به سخن سایر نیروها و مشتریان خود گوش دهید تا اطمینان حاصل کنید که آنچه در محل کار انجام می شود دقیقا همان چیزی است که مورد نیاز است. امکان برقراری ارتباط موثر ، همچنین در مواردی که شما نیاز به مذاکره دارید ، بسیار مهم است ، مانند زمانی که دو کارمند ایده های متناقضی در مورد نحوه انجام یک کار دارند. سوء تفاهم ها می تواند منجر به کار بیهوده، هزینه غیرضروری و از دست دادن اعتبار خود نزد مشتریان شود. 

مثال: برای اثبات مهارت ارتباط کلامی خود در شغل فروشنده بار شما باید از اشتباهاتی که سبب رنجاندن مشتری شده اجتناب کنید و با دقت از مشتریان سوال کنید و در هنگام متوجه نشدن (منظور مشتری) مودبانه از وی تقاضای تکرار یا تایید کنید. مهارت مذاکره شما زمانی که دو مشتری با نظر متضاد هنزمان در بار حضور دارند، سنجیده می شود، برای مثال ممکن است یک مشتری از شما بخواهد صدای موسیقی را زیاد و دیگری بخواهد آن را کم کنید. 

  • Numeracy

Numeracy توانایی درک و پردازش اطلاعات تهیه شده به شکل عددی است. مهارتی است که در مشاغل مختلفی مانند مهندسی، خرده فروشی، علم و امور مالی بسیار ارزشمند است. 

مثال: زمانی که در یک مشروب فروشی کار میکنید شما میتوانید مهارت خود را با گفتن تغییرات مشتریانتان که بدون هیچ اشتباهی است نشان دهید.

  • صداقت (امانت داری)

صداقت دیگر موردی است که درباره مهارت های فروشنده بار، قصد بررسی آن را داریم. صداقت توانایی انجام کار صحیح اخلاقی ، گاه در شرایط متناقض یا دشوار است. این امر به ویژه توسط استخدام کنندگان در زمینه های کاری از جمله قانون ، انطباق مالی و مراقبت های بهداشتی مورد توجه قرار می گیرد.

به عنوان مثال: اگر یک اختلاف بین آنچه که در دخل موجود است با آنچه که باید باشد مشاهده کردید به فرد مسئول اعلام کنید، نشان دادید که صداقت دارید.

  • مدیریت زمان و اولویت بندی

از دیگر مهارت های فروشنده بار، مهارت های مدیریت خوب و اولویت بندی مناسب توسط استخدام کنندگان در طیف گسترده ای از مشاغل مورد نظر است. کارفرمایان به کارمندانی نیاز دارند که بتوانند برای برنامه ریزی بار کاری خود، کارها را بطور مناسب اولویت بندی کنند و زمان مشخصی را برای کارهای مختلف در نظر بگیرند تا کارها طبق زمانبندی انجام شود. 

مثال: اگر بتوانید نشان دهید که کارهای خود را با موفقیت در زمان اوج کاری خود قرار داده اید و توانسته اید به تعهدات خود عمل کنید، مهارت های مدیریت زمان خوبی را نشان داده اید. توانایی اولویت بندی شما نیز زمانی به کارفرمایان نشان داده می شود که بتوانید در مواقعی  که ساعت کاری خود را تغییر می دهید یا به خودتان اجازه داده اید که زمان کافی برای جابجایی شیفت ها را در دوره هایی که لازم است کار دیگری انجام دهید مثل زمانی که آزمونی دارید یا تکلیفی را باید انجام دهید، کار خود را نیز بخوبی انجام دهید.

  • ترغیب کردن

از دیگر مهارت های فروشنده بار، توانایی ترغیب مشتری به خصوص در مشاغل در زمینه فروش و بازاریابی است ، یعنی جایی که شما باید مشتری ها را متقاعد کنید که کاری را انجام دهند که برای تجارت شما سودمند باشد. در صورت ایجاد تغییر مفید یا ضروری ، در سایر مشاغل نیز می تواند دیگران را ترغیب کرد که از ایده ها یا روش های شما پیروی کنند.

مثال: اگر شما زمانیکه در بار کار می کنید، با موفقیت مشتریان را متقاعد کرده اید که سفارشات خود را تغییر داده و محصول تبلیغ شده را امتحان کنند، یعنی از مهارت ترغیب کردن خوب استفاده کرده اید.

  • کار در شرایط فشار (تحت فشار)

در مورد مهارت های فروشنده بار، کارفرمایان کارورزان باید بدانند که شما می توانید تصمیمات سریع و معقول بگیرید و تحت تاثیر فشار قرار نگیرید. این مهارت در مشاغلی مانند کار در نیروهای مسلح و یا پیراپزشکی که خدمات اورژانسی را ارائه میدهند، بسیار حیاتی است. با این وجود، این مهارت در بسیاری از مشاغل، اگرچه نه اکثریت، در بعضی مواقع یا در موارد دیگر ضروری خواهد بود. 

مثال: وقتی شما در یک بار شلوغ و پررفت و آمد در زمان یک رویداد ورزشی مانند مسابقه ورزشی با مشتریان مست و خشن و سختی، کار می کنید؛ در عین حال که مسابقه را به یک منفعت برای خود تبدیل میکنید، به کار فرمای خود نشان می دهید که مهارت کارکردن در شرایط سخت و فشار را دارید. 

  • ابتکار و انگیزه

کارفرمایان کاندیداهایی را می خواهند که بتوانند هنگام کار ، ابتکار عمل را بگیرند. این بدان معناست که آنها به اندازه کافی انگیزه دارند تا بتوانند کار خود را کنترل کنند و از عقل سلیم خود برای انجام وظایف خود در هنگام عدم اطمینان استفاده کنند. کارفرمایان متقاضیانی را می خواهند که وظیفه دارند تا کار را به پایان برسانند و مایل به انجام کاری با استانداردی بالایی هستند. (فقدان انگیزه و ابتکار عمل می تواند به این معنا باشد که کار شما از استاندارد پایین تری برخوردار است و احتمالاً کمتر به موعد قرارداد مقید هستید.) 

مثال: شما نشان داده-اید که شما تلاش جدی برای کار پاره وقت در بار را دارید که نیازهای خود را برطرف کنید و  برای ابتکار عمل انگیزه دارید. بسیاری از کارفرمایان علاقه مند به استخدام افرادی هستند که قبلا کار پاره وقت داشتند، زیرا آنها نشان می دهند آنها برای تغییر شرایط خود قادر به تغییر عملکرد خود هستند. 

  • انعطاف پذیری

انعطاف پذیری توانایی گذر از شرایط سخت و ناخوشایند گذشته است بدون اینکه شما را آزار دهند و این ویژگی بطور فزایندهای مورد توجه کارفرمایان است. آنها نیروهایی را میخواهند که بتوانند در برابر انتقدات سازنده مقاومت کنند و با کار چالش برانگیز یا یک تجربه بد کنار نمی روند. آنها همچنین می خواهند داوطلبانی را انتخاب کنند که بتوانند شرایط و آزمونهای سخت کارآموزی را بخوبی سپری کنند و اگر اولین بار ناموفق باشند، تسلیم نشوند. منعطف و مقاوم بودن عامل موفقیت بسیاری از کارفرمایان موفق را است.

مثال: کار در بار اغلب به میزانی از انعطاف پذیری نیاز دارد، جایی که شما با مشتریان مست خشن یا یک مدیر تند و خشن سرو کار دارید. اگر شما قادر به تحمل اظهار نظرهای ناخوشایند باشید بدون اینکه اجازه دهید روی کار شما تأثیر بگذارد ، نشان می دهد که شما انعطاف پذیر هستید. مثلا زمانیکه یک لیوان یا جام مشروب خرد می شود، شما روحیه خود را حفظ کرده و به کار خود ادامه می دهید.  

مشاوره بیشتر در مورد نحوه به دست آوردن شغل مرتبط با رشته مورد نظر شما

پیشنهادات ما در این مقاله در مورد مهارت هایی است که شما باید پس از اتمام دوره کارآموزی بکار ببرید که اغلب به شما مرتبط است که می خواهید در رقابتی که وجود دارد، شما بعنوان یک فروشنده بار برای جاهای مختلف برنده باشید. 

با خواندن ویژگی های ما در مورد چگونگی نوشتن CV یک فارغ التحصیل و با استفاده از الگوی CV ما ، بدانید که چگونه می توانید CV خود را برای پیدا کردن یک شغل پاره وقت بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *