ویژگی های باریستا

ویژگی های باریستا

ویژگی های باریستا موضوعی است که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم.

ویژگی های باریستا

باریستاها در رستوران ها و کافی شاپ ها برای تهیه نوشیدنی های قهوه و سایر نوشیدنی ها برای مشتری کار می کند. آنها معمولا برای شغل خود آموزش دیدهاند. کارفرمایان به طور معمول به دنبال متقاضیانی هستند که توانایی یادگیری سریع، انجام کار گروهی و مهارتهای بین فردی خوبی دارند. باریستاهای باتجربه بهترین فرصت های شغلی را دارند.

تحصیلات

در خصوص ویژگی های باریستا، هیچ مدرک تحصیلی خاصی برای باریستاشدن وجود ندارد ، هرچند که مدرک دیپلم اغلب ترجیح داده می شود یا لازم است. باریستاهایی که بدنبال بهبود مهارت های خود هستند می توانند از طریق برنامه های آموزشی مدارس و دورههای صدور گواهینامه آنلاین باریستا، آموزش حرفهای را کسب کنند. برنامه های آموزشی به دانش آموزان اصول آسیاب کردن قهوه و بخارکردن شیر و همچنین نحوه عملکرد صحیح تجهیزات حرفه ای را به دانش آموزان می آموزند. برخی از برنامه ها همچنین به دانش آموزان می آموزند که چگونه کافی شاپ مخصوص خود را اداره کنند.

نیازهای جسمی

باریستاها باید قادر به ایستادن و راه رفتن به مدت طولانی باشند و باید از نظر جسمی نیز قادر به بلند کردن ، فشار و کشیدن تا 40 پوند باشند. باریستاها همچنین باید گاهی اوقات از پله، نردبان و رمپها استفاده کنند و کار خود را بخوبی در محوطه بار انجام دهند. آنها باید مهارت شنوایی و خوب گوش دادن را داشته باشند، زیرا اطلاعات دقیق در مورد سفارش نوشیدنی مشتریان را دریافت می کنند. دید خوب نزدیک و دور هم برای باریستاها لازم است. 

سایر ویژگی ها

کافی شاپ ها برای حفظ مشتریان وفادار و موفقیت در این صنعت رقابتی به سرویس دهی خوب به مشتری تکیه می کنند. Baristas باید خصوصیات شخصی عالی از جمله ظاهر مرتب، مهارت های ارتباطی خوب و حضور و نشاط منظم و مداوم را نشان دهند. Baristas باید به درستی، صداقت عمل کند و باید بتواند آرامش خود را در شرایط تحت فشار حفظ کند، زیرا کافی شاپ ها اغلب در طول روز مشغول کار هستند.

وظایف اصلی

Baristas وظیفه حفظ تمیزی محیط کار با پیروی از دستورالعمل های بهداشتی، ایمنی و بهداشتی برای کلیه محصولات را دارد. Baristas وظیفه ساخت اسپرسو و نوشیدنی های مبتنی بر قهوه با کیفیت خوب، بخارکردن و کف کردن شیر را بر عهده دارد. سایر مسئولیت ها نیز شامل تمیز کردن تجهیزات و حفظ یک محیط مرتب برای اطمینان از کیفیت کلی محصولات است. باریستاهای باتجربه برای آموزش نیروهای جدید لازمند که این کار را با تقویت بیشتر عملکرد خوب انجام دهند.

اطلاعات حقوقی نیروهای سروکننده غذا و نوشیدنی و کارهای مرتبط سال 2016

طبق آمار دفتر آمریكا، كنیروهای سروکننده غذا و نوشیدنی و مشاغل مرتبط با آن درآمد سالانه 19،710 دلار در سال 2016 را داشتند. با توجه به کمترین میزان، 25% نیروهای سروکننده غذا و نوشیدنی و مشاغل مرتبط درآمدی  کمتر از 170/18 دلار داشتهاند، که نشان میدهد 75% بیشتر از این مقدار بدست آورده اند. حقوق 75% آنها 690/22 دلار است که یعنی 25% بیشتر از آن کسب می کنند. در سال 2016 ، 5،122،500 نفر در ایالات متحده به عنوان نیروهای سروکننده غذا و نوشیدنی و مشاغل مرتبط مشغول به کار بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *