راهنما و آموزش گام به گام راه اندازی و ساخت کافه

زاه اندازی کافه و کافی شاپ

اگر تصمیم به راه اندازی کافه خود دارید، این مقاله اطلاعات بسیار زیادی را در اختیار شما قرار خواهد داد. بنابرین اگر تصمیم قاطعی در باره راه اندازی یک کافه دارید، بهتر است همین الان شروع کنید. همچنین شما می توانید افتتاح کافه تان را یک تجربه ارزشمند تلقی کنید.

با راه اندازی این کافه شما دوستانتان را بیشتر ملاقات خواهید کرد. هر روز را با لذت بیشتری شرع می کند و عصر ها را با استرس کمتری طی می کنید. با جامعه و مردم بیشتر در ارتباط خواهید بود و از زندگی بیشتر لذت می برید. ان مقاله به شما در هموار سازی این راه کمک خواهد کرد.

افتتاح یک فروشگاه قهوه موفق می تواند یک تجربه ی ارزشمند باشد. به خاطر شما، صدها نفر از دوستان مکالمه خوبی خواهند داشت. به خاطر تو، صبح ها روشن تر می شوند و بعد از ظهر کمتر تنش زایی به نظر می رسد. شما جامعه بیشتری را درک میکنید همه شما باید انجام دهید این است که قهوه خانه خود را درست کنید … آن را آسان تر از انجام می شود گفت!

این راهنمای گام به گام برای باز کردن یک کافه به شما کمک خواهد کرد تا مسیر درست را پیدا کنید.

بر روی عکس های روبرو کلیک کنید تا به بخش مورد نظر هدایت شوید :

فلش

دیدگاه تان چیست؟

طراحی بیزینس پلن

انتخاب مکان مناسب

بهترین تامین کنندگان

تجهیزات مورد نیاز

طراحی و دیزاین کافه

منو مناسب و مشتری پسند

استخدام افراد مناسب

مارکتینگ کافه

تحقیق درباره راه اندازی کافه​
1- تحقیق درباره راه اندازی کافه​

1- تحقیق درباره راه اندازی کافه

راه اندازی و افتتاح کافه نیازمند صرفه زمان و سرمایه بسیار زیادی است. پس لازم است حالا که قصد راه اندازی کافه راه دارید، تمامی نکات مربوطه را رعایت کنید تا خیال تان راحت باشد که این زمان و سرمایه ای که صرف کردید سریع تر باز می گردد. ابتدای امر شما باید با کسانی که در این زمینه مشغول کار هستند صحبت کنید.

با بازدید از کافه ها شما می توانید متوجه شوید که آنها از چه روش هایی جهت جذب مشتری استفاده می کنند. همچنین انجام چه کارهایی موجب نارضایتی مشتریان می گردد.

در نهایت، لازم است شما اطلاعات پایه ای را در مورد مشتریان خود کسب کنید. به عنوان مثال: مشتریان شما چه کسانی خواهد بود؟ نیا های آنها چیست؟ کافه در چه زمانی از روز شلوغ می شود؟ کسب تمامی این این اطلاعات باعث می شود که شما با برنامه ریزی دقیق و طراحی یک منو با قیمت مناسب و عالی هر چه سریعتر کافه خود را افتتاح کرده و به سود رسانی برسید.

در مورد راه اندازی کافه بدانید
2- دیدگاه تان چیست؟​

2- دیدگاه تان چیست؟

بدون شک شما برنامه های بزرگی در سر دارید و یک تصویر ذهنی از کافه خود در ذهن تان می پرورانید. هر آنچه در ذهن تان می گذرد را روی کاغذ بیاورید. از عکس ها، منوها، ایده های متنوع و طراحی دیزاین کافه های مختلف الهام بگیرید و شروع به جمع آوری آنان کنید. از آنچه که قرار است در کافه سرو شود اطمینان حاصل کنید. از احساس مشتریان مختلف آگاه شوید.

در اختیار داشتن تمامی این چشم انداز ها و اطلاعات به شما کمک بسزایی در جهت انتخاب نام کافه، تصمیم گیری در مورد دکوراسیون، برنامه ریزی در مورد منو، انتخاب قهوه، وسایل پذیرایی و نحوه ارتباط با مشتریان می کند. به یاد داشته باشید: شما قطعا نمی توانید تمامی مشتریان تان را راضی نگه دارید- چرا که سلیقه ها مختلف است. پس سعی کنید در ابتدای امر سعی کنید با بررسی های دقیق متوجه شوید که عمده مشتریان شما را چه کسانی تشکیل می دهند.

حتما این مطلب را دوست خواهید داشت
7 نکته موثر در انتخاب مکان مناسب راه اندازی کافه
طراحی بیزینس پلن برای کافه
3- طراحی بیزینس پلن​

3- طراحی بیزینس پلن

این مورد یکی از پر کاربردترین نکاتی است که باید مد نظر داشته باشید. اما چون کار زمان بر است ممکن است وسوسه شوید که “چه کسی حوصله انجام اش دارد” یا “خیلی زمان بر است فرصت نمی شود”.

ولی کاملا در اشتباهید.

سود واقعی یک کسب و کار تنها و تنها با یک برنامه ریزی دقیق به همراه یک طرح و پلن تجاری امکان پذیر است.

در واقع شما با پیاده سازی آنچه در ذهن تان می گذرد و با پرس و جو و تحقیق در مورد راه اندازی و ساخت کافه با کسانی که در این کسب و کار تجربه دارند؛ می تواند طرح و پلن خود را در جهت سود رسانی بیشتر پیاده کنید. تمامی این موارد راه شما را جهت راه اندازی و ساخت کافه هموار می کند. طرح و پلن کار شما می بایست دارای موارد ذیل باشد:

هدف شما از راه اندازی و ساخت کافه چیست؟

تجزیه و تحلیل بازار: مشتریان پایه ثابت شما چه کسانی هستند؟ رقبای شما که هستند؟

تیم شما : چه فعالیت های را شما انجام می دهید، و چه کسانی را استخدام می کنید تا بقیه کار ها را انجام بدهند؟

یک طرح بازاریابی: نقطه تفاوت شما با دیگر کافه ها چیست ؟ نقطه قوت شما کجاست؟ چگونه این نقطه قوت را تقویت می کنید؟

طرح مالی: بر آورد هزینه ها، سود، ضرر و نقدینگی شما در این کسب و کار

مکان کافه: مکان و مبلغ اجاره ماهیانه

شما با برنامه ریزی دقیق در مورد تمامی مواردی که در بالا ذکر شد، می توانید هر چه سریعتر به موفقیت دست یابید.

انتخاب مکان مناسب
مکان مناسب

4- مکان مناسب

وقتی صحبت از راه‌‌ اندازی و ساخت یک کافه جدید در میان می آید، بهترین  و مناسب ترین مکان به ذهن شما می رسد. موقعیت مناسب کافه به راحتی همه چیز را تحت تأثیر قرار می دهد. پس مهمترین موضوعی که هنگام باز کردن کافه جدید خود می‌گیرید، انتخاب مکان و محل مناسب می باشد.

بنابراین، اگر قصد دارید یک کافه جدید راه بیندازید، بدنبال بهترین و مناسب ترین مکان باشید.

در ابتدا باید به این مسئله توجه کنید که آیا مکان مورد نظر شما و محوطه اطراف آن مناسب کسب و کار شما است یا خیر؟

بنابرین ابتدا باید مشخص شود که مشتریان شما کیست؟ پس از آن باید دقت کنید که آن‌ها به کدام مکان ها بیشتر می‌روند، و محل هایی که آن‌ها در طول روز بیشتر با آن سروکار دارند کجا می باشد یا در طول روز چه کارهایی را انجام می‌دهند. بنابرین، شما باید در مکانی کافه خود را افتتاح کنید که مطمئن شوید مشتریان شما در دور و اطرافتان هستند.

همچنین محلی که انتخاب می کنید باید در معرض دید عموم باشد و مردم در آنجا حضور داشته باشند.

 به عنوان مثال یک کافه نزدیک دانشگاه و یا یک مکان تجاری می تواند یک گزینه مناسب باشد؛ چرا که رفت و آمد عابر پیاده در آن مکان بیشتر خواهد بود.

همچنین، لازم به ذکر است که در انتخاب مکان مناسب، رقبا را فراموش نکنید. اگر می‌خواهید محلی را انتخاب کنید که در آن رقبای زیادی هستند، باید نسبت به آن‌ها مزایای و پیشنهادهای ویژه ای را برای مشتری داشته باشید و مطمئن باشید که مشتریان تان از این پیشنهاد های شما  استقبال خواهند کرد.

بهترین تامین کنندگان مواد کافه
5- تامیین کنندگان ​

5- تامیین کنندگان

مهمترین بخش در راه اندازی کافه و بیشترین مشکلی که افراد هنگام ساخت کافه به آن فکر می کنند این است از میان طیف وسیعی از لوازم مورد نیاز کافی شاپ موجود در بازار داشتن کدام موارد الزامی می باشد. اکثر این لوازم قیمت بالایی دارند. پس در ابتدای امر شما باید به این موضوع فکر کنید که قصد سرو چه غذا یا نوشیدنی را در کافه خود دارید.

حتما این مطلب را دوست خواهید داشت
چند نکته برای راه اندازی و افتتاح یک کافه و رستوران جدید

سپس بر اساس آن می توانید تمام تجهیزات و وسایل مورد نیاز خود را خریداری کنید.

شما می بایست یک لیست دقیق از تمامی وسایل مورد نیاز تان آماده کنید. از یخچال بزرگ گرفته تا خلال دندان!

پیدا کردن تامین کنندگان خوب و قابل اعتماد جز موارد لاینفک راه اندازی یک کافه پر مشتری است!

بسته به نوع کافه ،تامین کنندگان  مواد اولیه شما عمدتا شامل فروشندگان قهوه، شیر، نان، محصولات تازه و مواد غذایی هستند. همچینین شما می بایست با افرادی که در زمینه تهیه و تولید وسایل دیگری نظیر دستمال کاغذی، وسایل یکبار مصرف و دیگر وسایل و تجهیزات مورد نیاز شما هستند، قبل از راه اندازی کافه صحبت کنید و قرار داد ببندید.

تمامی این ریزه کاری ها موجب می شود تا شما با خیالی آسوده تر به ادامه کار بپردازید  و این اطمینان را به خود بدهید که از هر لحاظ اماده هستید.

تجهیزات مورد نیاز کافه
6- تجهیزات مورد نیاز​

6- تجهیزات مورد نیاز

یکی از مهمترین مسائل به منظور تجهیز و راه اندازی کافه؛ تهیه دستگاه ها و ملزومات ضرروری است.

استفاده از این دستگاه ها موجب بالا رفتن کیفیت ،سرعت،دقت و همچنین جذب حداقل منابع انسانی می شود.

پس بنابرین قبل از راه اندازی کافه می بایست ابتدا هزینه های راه اندازی آن را برآورد کنید.

یک لیست تهیه کنید.

در آن لیست بر اساس محصولاتی که ارائه می دهید تمامی وسایل و تجهیزات مورد نیازش را ثبت نمایید.

سپس، الویت بندی کنید که کدام وسیله ضروری تر است.

دیزاین و طراحی کافه
7- طراحی و دیزاین کافه ​

7- طراحی و دیزاین کافه

عمدتا تمامی افرادی که به کافه می روند، به دنبال یک جا و مکان دنج برای آسایش و خلوت کردن با خود یا دوستان شان هستند. بنابراین طراحی و دکوراسیون کافی شاپ ها نکته ای بسیار مهم است .

شما با طراحی به روز و جذاب کافه خود می توانید مشتریان بیشتری را جذب کنید.

استفاده از نورپردازی های مختلف، روشنایی های، کوسن های کوچک، بورد، پنجره رو به خیابان و سبک های روستیک یا مدرن را فراموش نکنید.

منو کافه و بار
8- منو مناسب و مشتری پسند​

8- منو مناسب و مشتری پسند

مشخص کردن و طراحی منو کافه یکی دیگر از مهمترین و سخت ترین کارها هنگام راه اندازی کافه می باشد.

شما باید هنگام طراحی یک منوی مناسب چند نکته را در نظر بگیرید و با رعایت کردن همین نکات ریز و کوچک به راحتی می‌توانید یک منو عالی را در اختیار داشته باشید.

 اولین نکته ای که می بایست به آن فکر کنید نوشیدنی‌ها هستند. ابتدا به این فکر کنید که چه نوشیدنی هایی را می‌توانید هر روز تهیه و سرو نمایید یا چه نوشدنی هایی را نمی توانید هر روز سرو کنید. اینکه مشتری از منو یک نوشیدنی سفارش دهید و شما نتوانید آن را سرو کنید، کار چندان جالبی به نظر نمی رسد. می توانید این نوع نوشیدنی ها را با ایده های خلاقانه به عنوان منوی روز در یک بورد بنویسید.  میتوان به منظور ایده گرفتن سری به کافه های اطراف بزنید.

نکته دوم این است که مردم بیشتر چه چیزی را سفارش می دهند و حواستان باشد که کافه های اطراف شما چه چیزهایی سرو می‌کنند و مشتری‌ها بیشتر کدام را می پسندند. منوی خود را به روز کنید و پیگیر این باشید که کافه های اطراف یا مشتریان چه چیز های را هر روز در اکانت های اجتماعی خود پست می کنند.

حتما این مطلب را دوست خواهید داشت
8 ایده اساسی جهت حفظ مشتریان کافه

نکته دیگر این است که منو کافه خود را به بهترین نحو طراحی کنید. مثلا بهتر است منو چند صفحه باشد؟ چه شکلی باشد؟ دسته بندی چیز هایی که سرو می کنید چطور باشد؟ همه این مسائل نقطه قوتی در روند جذب بیشتر مشتری خواهد بود.

در نهایت، قیمت مهمترین مسئله است. قیمت هر چیزی مه در کافه سرو می شود می بایست با کافه و محل تناسب داشته باشد. به عنوان مثال یک کافه وسط شهرکه جوان پسند هم هست نمی تواند قیمت های نجومی کافه های بالای شهر را داشته باشد

9- انتخاب و استخدام افراد مناسب

قطع به یقین مهمترین دغدغه شما استخدام کارکنان مناسب است. اولین و مهم ترین مشخصه و ویژگی که یک نیروی کار حرفه ای باید از آن برخوردار باشد، این است که مهارت کلامی و فن بیان مناسب داشته باشد.

رفتار محترمانه، احترام و صمیمت کارکنان شما با مشتریان موجب می شود که نظر مشتریان ،اعتماد و توجه اشان به کافه شما جلب شود و میزان محبوبیت شما در بین مشتریان افزایش یابد.

دقت نمایید که تنها برخورداری از مهارت های کلامی و فن بیان قوی در ایجاد محبوبیت و افزایش میزان مشتری کافی نمی باشد. نیروی کار مناسب باید دارای مهارت کاری، سابقه و تجربه کافی باشد.

در کنار تمامی این ها، ظاهر مناسب را فراموش نکنید.

توجه داشته باشید که با تحقیق ، بررسی و با مشورت کردن با دیگر صاحبان کافه ها یا رستوران ها؛ می توانید انتخاب های بهتری داشته باشید.

10- رسانه ها و شبکه های اجتماعی​

10- رسانه ها و شبکه های اجتماعی

قطع به یقین مهمترین دغدغه شما استخدام کارکنان مناسب است. اولین و مهم ترین مشخصه و ویژگی که یک نیروی کار حرفه ای باید از آن برخوردار باشد، این است که مهارت کلامی و فن بیان مناسب داشته باشد.

رفتار محترمانه، احترام و صمیمت کارکنان شما با مشتریان موجب می شود که نظر مشتریان ،اعتماد و توجه اشان به کافه شما جلب شود و میزان محبوبیت شما در بین مشتریان افزایش یابد.

دقت نمایید که تنها برخورداری از مهارت های کلامی و فن بیان قوی در ایجاد محبوبیت و افزایش میزان مشتری کافی نمی باشد. نیروی کار مناسب باید دارای مهارت کاری، سابقه و تجربه کافی باشد.

در کنار تمامی این ها، ظاهر مناسب را فراموش نکنید.

توجه داشته باشید که با تحقیق ، بررسی و با مشورت کردن با دیگر صاحبان کافه ها یا رستوران ها؛ می توانید انتخاب های بهتری داشته باشید.

زاه اندازی کافه و کافی شاپ
راه اندازی کافه

11- راه اندازی کافه

افتتاح یک می تواند دستاوردی باور نکردنی باشد و یا آغاز یک ماجراجویی جدید و هیجان انگیز برای شما.

پس از گذشت ماها یا سال ها برنامه ریزی، تلاش و استخدام کارکنان مناسب زمان این می رسد که شما کافه خود را افتتاح کنید.

تمامی مواردی که در بالا ذکر شد شما را در روند راه اندازی و ساخت یک کافه مناسب راهنمایی خواهد کرد.

پس فراموش نکنید برای داشتن یک کافه موفق، ابتدا برنامه ریزی کنید. پرس و جو و تحقیق از افرادی که در این زمینه تجربه دارند را فراموش نکنید. استفاده از کارکنان زبده و باهوش را فراموش نکنید. از همه مهمتر، فضای کافه را همیشه به روز نگه دارید.

همزمان با راه اندازی کافه خود، دیگر خودتان رییس خودتان هستید و کسی بالای سر شما نیست! به سود آوری خواهید رسید و می توانید با افراد زیادی در جامعه تعامل داشته باشید. از همه مهمتر، با نوشیدن قهوه در کافه خود شور و شوق عجیبی شما را فرا می گیرد!

1 دیدگاه برای “راهنما و آموزش گام به گام راه اندازی و ساخت کافه

  1. sajad گفته:

    با سلام قبل از اینکه مطالبتون رو بخونم خیلی سطحی به این موضوع نگاه میکردم اما الان با دید بیشتری میتونم تصمیم بگیرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *