تاریخچه دستگاه اسپرسو ساز

تاریخچه دستگاه اسپرسو ساز

تاریخچه دستگاه اسپرسو ساز موضوعی است که امروز قصد بررسی آن را داریم.

تاریخچه دستگاه اسپرسو ساز

در حدود سال ۱۹۰۱ ، به لطف نوآوری های انقلاب صنعتی در اروپا ، اولین نسخه اسپرسو به وجود آمد – هرچند دستگاهی که آن را ایجاد کرده ، مطمئناً مانند La Marzocco به نظر نمی رسد.

در تاریخچه دستگاه اسپرسو ساز ، مفهوم اصلی اسپرسو در واقع چیزی است که سریع تهیه می شود؛ اسپرسو در زبان ایتالیایی به معنی سریع است. Luigi Bezzara یک مخترع میلانی، اختراع دستگاهی که بوسیله groupheads که برروی آن فیلترهای قابل تعویض با قهوه فشرده شده را میتوان بست، را ثبت کرد. 

در سال ۱۹۰۵ ، این اختراع توسط Desidero Pavoni خریداری شده بود ، که اولین ماشین اسپرسو تجاری: Ideale را به بازار عرضه کرد.

فرهنگ اولیه اسپرسو

در نتیجه این ماشین های جدید، اصطلاح “اسپرسو” اولین بار در سال ۱۹۲۰ در فرهنگ لغت ایتالیایی وارد شد، در فرهنگ لغت ایتالیایی آلفردو پانزینی: “کافه اسپرسو، ساخته شده با استفاده از یک ماشین تحت فشار یا فیلتر، اکنون رایج است.”

پانزینی اظهار داشت که قهوه خانه های قرن نوزدهم مکان های آرامی بودند، در چاپ سال ۱۹۳۵، او خاطرنشان کرد که آنها بسرعت به بارهایی برای کارگران تبدیل شدند. با افزایش سرعت دم کردن، این امر کارگران را تشویق میکند تا بدلیل اثربخشی کافئین مجددا آن را مصرف کنند. 

در سال ۱۹۳۸ اولین رکورد کلمه “barista” پدیدار شد (خیر ، در دهه ۹۰ توسط Starbucks اختراع نشد). پیش از آن زمان، به نظر می رسید که اصطلاح “برمن” کلمه رایج بوده است. با این حال، با موفقیت موسولینی و جنبش فاشیستی، یک کمپین ملی گرایی برای “کلمات رایج” ایتالیایی “به وجود آمد. بارمن، که بسیار آمریکایی نیز محسوب می شود، جایگزین barista شد، کلمه ای با صدای ایتالیایی. به این ترتیب، اسپرسو بیشتر با هویت ایتالیایی درآمیخت.

اصلاح دستگاه های اسپرسو مدرن

در مورد تاریخچه دستگاه اسپرسو ساز ، در دهه های ۳۰ و ۴۰ ، مصرف قهوه ایتالیایی کاهش یافت (در ابتدا به دلیل سیاست های محدودکننده در واردات و سپس به دلیل کمبود آن زمان جنگ)، اما دستگاه اسپرسو Ideale پیشرفت های بسیاری را با نام های بزرگ قهوه مانند فرانسیسکو الی و آشیل گاگیا به وجود آورد.

سپس در سال ۱۹۴۷ ، پیشرفت بزرگ بعدی حاصل شد: دستگاه پمپ دستی گاگیا. با استفاده از این دستگاه ها می توان فشار بیشتری روی puck قهوه وارد کرد به این معنی که روغنهای اساسی و کلوئیدها از طریق آن فشرده می شوند. نتیجه؟ کرما، یک بخش اساسی از اسپرسو مدرن است.

تا سال ۱۹۴۸ ، اختراع گاگیا توسط ارنستو والنته ، رئیس Faema، خریداری شد ، شرکتی که تا به امروز ماشین های آن همنشین کافه ها بوده اند. گاگیا و والنته اساساً در بازار این ماشین های فشار قوی اختلاف نظر داشتند. گاگیا اختراع خود را به عنوان یک کالای لوکس میدید که فقط در مراکز گران قیمت از آن لذت می بردند. اما والنته ایده های دیگری داشت. او برای تولید ماشینهای ارزان قیمت کار کرد و سپس ، در سال ۱۹۶۱ ، او Faema E61 که در حال حاضر در جهان مشهور است، را تولید کرد.

Faema E61 پدر اسپرسو مدرن است. این اولین دستگاه نیمه اتوماتیکی بود که هیچ کار دستی نداشت هنوز به باریستاها اجازه می داد تا پارامترهای استخراج آن را دستکاری کنند دیگ داخلی به جای اینکه به صورت عمودی قرار گیرد، به صورت افقی تنظیم می شد و فورا سبب تبدیل کافه ها به یک مکان عمومی شد، جایی که مشتریان و باریستاها درحالیکه شات های اسپرسو را مصرف می کردند می توانستند باهم گفت و گو کنند. انفجار بارهای اسپرسو و کافه ها در ایتالیا پدیدهای محسوس بود. 

فرهنگ کافئین ایتالیایی امروز

فرهنگ قهوه ایتالیایی ایجاد شده در دهه ۴۰ علی رغم افزایش سطح جهانی، هنوز تا امروز نسبتاً پایدار است. ایتالیایی ها به کافه محلی خود می روند ، اسپرسو سفارش می دهند (از پرداخت هزینه بالایی برای آن خودداری می کنند)، و سپس راهی قرار ملاقات بعدی خود می شوند.

طبیعت بی نظیر برزیل برای ده ها سال در صحنه roasting حاکم بوده است و تا سال ۱۹۹۰ ، ۴۴٪ واردات قهوه روبوستا بوده است. خدمات با کیفیت بالا و ارتباط با صاحبان کالا همیشه مهم، و شاید بیشتر از مشخصات قهوه تلقی شده اند، و این امکان را به برندها می دهد تا از اعتبار خود حداکثر استفاده کنند. حتی امروز، چهار roasters  برتر (مانند لواززا و الی) با داشتن ۷۵٪ سهم فروش بر بازار تسلط دارند.

برای بسیاری از ما، نوشیدن اسپرسو به معنای چشیدن قهوه های عالی با عطر و طعمی پیچیده است، که اغلب توسط شیر یا شکر مصرف میشود. اما برای بسیاری از ایتالیایی ها، اسپرسو ممکن است نمایانگر خاطرات دلپذیری باشد که در یک بعد از ظهر مه آلود، در محوطه کوچک محل های نشسته اند و یک کافه لاته را در جنوب ایتالیا می نوشند. یا پیاده روی در بار محله، گرفتن یک پمپاژ از آدرنالین توسط یک شات از روبوستا، در یک صبح خنک قبل از رفتن به محل کار در مرکز میلان.  گرفتار شوید. حس این مکان ، محلی بودن آن، بخش مهمی از اسپرسو ایتالیایی است.

رابطه ایتالیا با فرهنگ جهانی قهوه

با این وجود ، اگرچه جهانی شدن روی فرهنگ قهوه ایتالیایی بی تأثیر است، به جرات می توان گفت که فرهنگ جهانی قهوه تحت تأثیر قهوه های ایتالیایی قرار گرفته است. صادرات اسپرسو موفقیت حیرت انگیزی بوده است: از سیاتل تا سیدنی ، این نمونه های صادراتی به سبک ایتالیایی اساس اکثر نوشیدنی های قهوه را تشکیل می دهد.

با این وجود این بدان معنا نیست که همه این قهوه های اسپرسو محدود به ایتالیا هستند. در حقیقت، تغییرات بسیار زیاد است. وقتی یک کاپوچینو آمریکایی مصرف می کنید و با معادل ایتالیایی آن مقایسه می کنید، متوجه میشوید که اغلب حاوی دو برابر مقدار شیر اما همان مقدار قهوه است.

ایتالیا از تحریف آنچه را که آنها آن را تقریباً یک نوشیدنی ملی تلقی می کنند، آگاه است – و تلاش می کند تا این مفهوم مجدداً مورد استفاده قرار گیرد. در یک مقطع ، دولت ایتالیا در تلاش عدهای برای محدود کردن استفاده از عبارت “اسپرسو ایتالیایی” به سازمان تجارت جهانی متوسل شد. همچنین در دادگاههای ایالات متحده چندین بار تلاش شده است تا قهوهای را که توسط شرکت های roasting ایتالیایی ساخته شده را تحریم کنند. و پارلمان ایتالیا اکنون بازرسان را به سراسر جهان می فرستد تا “تأیید” کنند که آیا قهوه تولید شده در مناطق مختلف با استانداردهای کیفیت ایتالیا مطابقت دارد یا خیر.

این تلاش ها برای کنترل این مفهوم، در حالی که قابل درک است (فقط تصور کنید که با کنترل مالکیت معنوی یک اسپرسو ، چه مقدار پول می توانید درآمد کسب کنید!) ، همه ناکام مانده اند. به سادگی ، در حالی که ایتالیا اولین دستگاه اسپرسو مدرن را اختراع کرده است، مشخص شده است که تسلط فرهنگی کافی نسبت به قهوه ندارند. قهوه نوشیدنی است که در سراسر جهان در شکل های مختلف وجود دارد. یا اینگونه بیان کنید: اسپرسو ممکن است بخش مهمی از فرهنگ ایتالیا باشد، اما سهم ایتالیا بخش مهمی از اسپرسو نیست.

با این حال، با این تلاش ها، ایتالیاییها نگرشی شدید و افتخار آمیز و دفاعی از قهوه خود نشان می دهند. عدم موفقیت برند های بزرگ قهوه و قهوه مخصوصی که به فرهنگ ایتالیایی نفوذ کردهاند، بدلیل فرهنگ قهوه با قدمتی چندین ساله است: زیرا که بیش از جامعه پذیری آن، سرویس دهی و مقرون به صرفه بودن آن مهم است.

 

0/5 (0 Reviews)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *