تجهیزات مورد نیاز در راه اندازی کافه

تجهیزات مورد نیاز در راه اندازی کافه

تجهیزات مورد نیاز ضروری در راه اندازی کافه و کافی شاپ

از مهمترین مواردی که افراد هنگام راه اندازی کافه با آن رو به رو هستند این است بدانید که از بین طیف گسترده لوازم کافه کدامیک از آنها ضروری است؟ همانطور که می دانید اکثر این لوازم قیمت بالایی ، پس در انتخاب وسایل مورد نیاز دقت کنید. در این مقاله چند مورد از مهمترین لوازم کافه را که از ابتدای کار قطعا نیاز خواهید داشت را به شما معرفی می کنیم.

آسیاب قهوه و دستگاه اسپرسو ساز

آسیاب قهوه و دستگاه اسپرسو ساز

 

همانطور که استارباکس به یک نام تجاری بین المللی تبدیل شده است، اسپرسو هم کلمه ای  است که کافه را به خاطرمان می آورد. پس باید بیش از هرچیز به کیفیت اسپرسویی که سرو می شود، اندیشید. قطعا بخش عمده سفارشات کافه شما با اسپرسو خواهد بود. بنابرین این دستگاه جزء اولین و مهمترین تجهیزاتی است که به آن نیاز خواهید داشت. باید بدنبال آن باشید که کدام دستگاه اسپرسو ساز مناسب کسب و کار شماست؟ دستگاه اسپرسو ساز دستی هم می توانید خیلی خوب باشد؛ به شرطی که یک باریستای ماهر را در اختیار داشته باشید. اما به خاطر داشته باشید اهمیت یک دستگاه آسیاب قهوه کمتر از دستگاه اسپرسو ساز نخواهد بود. باید در انتخاب دستگاه آسیاب قهوه دقت کنید و دستگاهی را انتخاب کنید که نه تنها سرعت بالایی داشته باشد، بلکه کیفیت بالایی هم داشته باشد.

چای ساز و دیگر لوازم مورد نیاز

چای ساز و دیگر لوازم مورد نیاز

 

حتی اگر شما یک دستگاه اسپرسو با کیفیت و عالی داشته باشید، قطعا شما به تجهیزات دیگری برای سرو سایر نوشیدنی ها نیز نیاز خواهید داشت. برای مثال شما به چای ساز و یا یک قهوه ساز حتما نیاز خواهید داشت، چرا که ممکن است مشتریان شما عجله داشته باشند و یا وقت زیادی را نتوانند صرف کنند تا چای یا قهوه آنها آماده شود. همچنین شاید شما نوشیدنی های دیگری مانند انواع چای ها و یا نوشیدنی ها سرو کنید. پس می توانید بنا بر آنچه که قرار است سرو کنید ؛ وسایل مورد نیازتان را خریداری کنید.

یخچال و فریزر

یخچال و فریزر

قطعا شما به یک یخچال برای نگه داری مواد اولیه‌ی مورد نیاز برای برخی سفارشات نیاز خواهید داشت. ظرفیت یخچال باید بر اساس مقدار مواد اولیه ای باشد که روزانه از آنها استفاده می کنید. برای مثال برای نگه داری شیر و یا سیار مواد اولیه. علاوه بر این به یک یخچال هم برای مواد غذایی که سرو می کنید نیاز خواهید داشت، به عنوان مثال یک یخچال برای قرار دادن کیک ها. همچنین شما به یک فریزر هم برای مواد سرد نیازمندید به عنوان  مثال یک یخچال برای بستنی  و آب میوه ها.

حتما این مطلب را دوست خواهید داشت
انتخاب مبلمان کافه

فر، تستر و وسایل پخت و پز

فر، تستر و وسایل پخت و پز

اکثر بیشتر کافه ها در منو هایشان تست و ساندویچ های گرم را سرو می کنند. اگر شما هم قصد دارید در منو صبحانه ساندویچ های گرم را سرو کنید، قطعا به تستر و وسایل پخت پز نیاز خواهید داشت. پس اگر واقعا قصد دارید غذاهای گرم را سرو کنید، به دنیال وسیله ای باشید که هم از نظر هزینه مقرون به صرفه باشد و هم بتواند تمامی نیاز های شما را بصورت همزمان رفع کند. مانند استفاده از تستر، فر و یا ماکروفر. اگر سوپ هم سرو می کنید می توانید از سوپ گرم کن استفاده کنید. 

یک سینگ بزرگ سه لگنه یا ماشین ظرفشویی

یک سینگ بزرگ سه لگنه یا ماشین ظرفشویی

قطعا در مدت زمان کوتاهی چه بخواهید چه نخواهید کلی ظروف نشسته روی هم تلمبار می شود. پس استفاده از سینک های سه لگنه و ماشین ظرفشویی های کوچک نقش مهمی را در عملکرد و موفقیت کافه شما دارد. شما می توانید با در اختیار داشتن این وسایل خیلی سریع تر به شستشوی ظروف بپردازید و همیشه وسایل مورد نیاز جهت پذیرایی از مشتریانتان تمیز باشد و مشتریان را سریعتر راه بیندازید. شاید نتوانید برای ماشین ظرفشویی هزینه کنید ولی به هرحال به یک سینک بزرگ نیازمندید.  همچنین شما به یک دستشویی جداگانه برای شستن دست ها و دیگر چیز ها نیاز دارید.

وسایل پذیرایی و نشیمن ها

وسایل پذیرایی و نشیمن ها

کافه شما به نشیمن ها، صندلی و مبلمان نیز نیاز دارد. استفاده از نشیمن های جذاب و راحت علاوه بر ایجاد فضایی زیبا و دلنشین، باعث می شود مشتریان زمان بیشتری را در کافه شما صرف کنند و لذت ببرند.

وسایل پذیرایی مانند فنجان ها و ظروف را فراموش نکنید. وسایل پذیرایی را بر حسب ظرفیت میزان صندلی های کافه و تعداد افرادی که می توانید در یک زمان پذیرایی کنید، خریداری کنید.

0/5 (0 Reviews)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *