تجهیزات کافه و آشپزخانه

تجهیزات کافه (بار، آشپزخانه، سالن) یکی از مراحل ساخت صفر تا صد کافه است و تیم کافه ساز به نکاتی اشاره میکند که خواندن با حوصله آن خالی از لطف نیست.

تجهیزات کافه

مطلب حائز اهمیت این است، عزیزانی که برای اولین بار میخواهند کافه شان را راه بیندازند چنین تصور دارند که با دستگاه های خانگی هم میتوان تمامی سفارشات مشتریان را آماده کنند. برای مثال با دستگاه اسپرسو ماشین تک گروپ خانگی دلونگی میخواهند همان کیفیت و همان سرعتی را که دستگاه های صنعتی که در کافه ها است را داشته باشند، یا در بخش آشپزخانه با سرخ کن خانگی میخواهند شروع به کار کنند. این موضوع شدنی نیست به این علت که دستگاه های خانگی فاکتورهای سرعت، کیفیت بالا،سلامت و عمر دستگاه های تخصصی کافه و رستوران را ندارند. به همین علت تیم کافه ساز به هیچ عنوان موافق با ارائه چنین دستگاه هایی نمی‌باشد.

قیمت تجهیزات کافه

تجهیزات مورد استفاده در کافه را به سه روش مختلف میتوان تهیه کرد:

1- استفاده از دستگاه های با کیفیت بالا که برند هم هستند و متناسب با برند بودنشان قیمتی هم دارند که با یورو محاسبه میشوند، بدلیل نوسانات ارزی در کشورمان نمی‌توان قیمت ثابتی را ارائه کرد.

2- استفاده از دستگاه هایی که کیفیت -خوبی دارند ولی برند نیستند که به مراتب از گزینه بالا ارزانتر هم هست.

3- استفاده از دستگاه هایی که دسته دوم هستند . قیمت بسیار پایین تری دارند و معمولا شامل گارانتی و خدمات پس از فروش نمیشوند.