12 مورد از تجهیزات و لوازم جهت راه اندازی کافه

لوازم و تجهیزات مورد نیز برای افتتاح و راه اندازی کافه

12 مورد از لوازم و تجهیزات مورد نیز برای افتتاح و راه اندازی کافی شاپ

افتتاح و راه اندازی کافه کار چندان آسانی نیست. ما در این مقاله به برخی از تجهیزات و لوازم ضروری برای راه اندازی کافه اشاره می کنیم، که می تواند به شما کمک بسزایی در هموار کردن این مسیر کند.

نظر سنجی های متعدد نشان می دهد که امروزه بازار قهوه و کافه ها داغ است. روز به روز میزان مصرف قهوه در حال رشد است و بازار نیازمند آن است تا کافه های بیشتری افتتاح و راه اندازی شود.

همانطور که می دانید هزینه های افتتاح، راه اندازی و تولید بسیار بالاست. شما می بایست به هنگام افتتاح کافه به مسائل و نکاتی از قبیل تهیه قهوه با کیفیت، تامین کنندگان، محل افتتاح کافه و دیگر نکات اساسی تحقیق و بررسی کنید.

در این مقاله ما به تجهیزات و لوازم ضروری برای افتتاح و راه اندازی کافه اشاره می کنیم.

 1. قهوه ساز اتوماتیک

در هر کافه ای حدود 30 درصد از فروش فروشگاه را قهوه تشکیل می دهد. اول و اصلی ترین وسیله هنگام افتتاح و راه اندازی کافه، استفاده از یک قهوه ساز است. گاها پیش می آید در صبح و در ساعات آغازین روز حجم عظیمی از مشتریانی که عجله دارند و قصد دارند می خواهند روزشان را با یک فنجان قهوه آغاز کنند و سریع در محل کارشان حاضر شوند، به کافه شما بیایند. همانطور که می دانید قهوه ساز ها قیمت های مناسبی دارند و از لحاظ کیفیت هم قهوه های آن خیلی خوش طعم می باشد. شما باید بر اساس تعداد مشتریان و بودجه ای که در نظر دارید یک قهوه ساز با کیفیت با سایز مناسب بر اساس نیازتان ، خریداری کنید.

 1. دستگاه اسپرسو ساز با کیفیت

امروزه نوشیدن قهوه در سرتا سر جهان جای خاص خودش را داراست. استفاده از یک دستگاه اسپرسو ساز با کیفیت ، یکی از مهمترین و کارآمد ترین تجهیزات و لوازم ضروری در هر کافه ایست.  پس دقت داشته باشید که انتخاب دستگاه اسپرسو ساز با توجه به نیازهایتان یکی از مهمترین مسائل و نکاتی است که برای راه اندازی و افتتاح کافه باید به آن توجه کنید. چرا که شما با در اختیار داشتن دستگاه های اسپرسو ساز تمام اتوماتیک تنها با فشردن یک دکمه می تواند نوشیدنی مورد نظرتان را آماده کند. سعی کنید با بررسی و پیش بینی میزان فروشتان و بودجه ای که در اختیار دارید تجزیه و تحلیل کنید که کدامیک از دستگاه های اسپرسو ساز مناسب کسب و کارتان است.

 1. آسیاب قهوه

در کنار داشتن یک دستگاه اسپرسو ساز با کیفیت، استفاده از یک آسیاب قهوه هم خیلی کار آمد و ضروری است، چرا که حتما می دانید برای تهیه یک فنجان قهوه با کیفیت به آسیاب قهوه نیاز خواهید داشت. در انتخاب نوع دستگاه آسیاب قهوه به منظور خدمات رسانی بیشتر و بهتر دقت کنید و دستگاهی را انتخاب نمایید که هم سرعت بالا داشته باشد و هم کیفیت بالا داشته باشد. پس حتما آسیاب قهوه را در لیست تجهیزات ضروری تان بگنجانید.

حتما این مطلب را دوست خواهید داشت
آموزش انواع اسپرسو

در هنگام خرید یک دستگاه آسیاب قهوه با کیفیت به بودجه و نوع نیازتان دقت کنید و سپس نسبت به خرید اقدام کنید.

 1. شیر و آب

ما در این مورد کمی تقلب کردیم؛ چرا که از لحاظ فنی برای مایعات گزینه های صحیحی برای تجهیزات کافه نیستند.

اما این را بدانید که چگونگی ترکیب آب و شیر با در تهیه لاته یا کاپو چینو خیلی مهم است.

شیر: اگر فکر می کنید که شیر از عوامل اصلی هنگام تهیه قهوه محسوب نمی شود، سخت در اشتباهید. در نحوه تهیه قهوه با شیر ، میزان استفاده آن خیلی دقت کنید و سعی نمایید تا خوش طعم ترین و با کیفیت ترین قهوه را در اختیار مشتریان قرار دهید.

آب: ممکن است لازم باشد تا سیستم فیلتراسیون را به لیست تجهیزات ضروی خود اضافه کنید تا طول عمر دستگاه اسپرسو ساز را افزایش دهید و طعم قهوه خود را بهبود ببخشید، چرا که 98% قهوه را آب تشکیل می دهد. اگر مواد معدنی آب شما بیش از حد بالا باشد، علاوه بر اینکه به دستگاه اسپرسو سازتان ضرر می رساند، باعث می شود تا قهوه شما طعم خوبی نداشته باشد.

 1. یخچال

به یک کافه، هنگام راه اندازی یک کافه به یک یخچال برای نگهداری مواد تازه و لبنی نیاز دارید.  به  هنگام افتتاح و راه اندازی کافه تعداد مشتریان و فضای کافه تان را در نظر بگیرید و سپس نسبت به خرید یخچال اقدام کنید. حجم و ظرفیت یخچال مورد نظر می بایست بر اساس مقدار مواد اولیه ای باشد که روزانه از آنها استفاده می کنید. برای مثال برای نگهداری شیر و یا دیگر مواد اولیه از قبیل بستنی و آب میوه ها.

 1. ظروف پذیرایی

همانطور که می دانید تعداد مشتریان کافه ها کم نیست و شما می بایست تمامی وسایل پذیرایی لازم را در اختیار داشته باشید. پس سعی کنید تا وسایل پذیرایی مانند فنجان ها و ظروف را فراموش نکرده و آنها را بر حسب ظرفیت میزان صندلی های کافه و تعداد افرادی که می توانید در یک زمان پذیرایی کنید، خریداری نمایید. خرید فنجان، دستمال کاغذی، بشقاب و دیگر وسایل را فراموش نکنید. دقت نمایید از آنجا که صورت روزانه نیازمند این وسایل هستید، آنهایی را انتخاب نمایید که قیمت مناسب و مقرون به صرفه دارند. شما باید تمامی وسایل مورد نیازتان را به صورت عمده و یکجا خریداری کنید که برایتان مقرون به صرفه باشد.

 1. فر و تستر

شاید کافه شما هم جزو آن دسته کافه های است که در منو روزانه خود ساندویچ های گرم را سرو می کند. اگر قصد دارید در منو صبحانه کافه ساندویچ های گرم را سرو کنید، به فر و تستر حتما نیاز پیدا خواهید کرد. به دنبال فر و یا تستری باشید که هم مقرون به صرفه و مناسب باشد و هم بتواند تمامی نیاز های مورد نظرتان را رفع کند.

 1. سیستم امنیتی

همانطور که می دانید در هر تجارتی ممکن است اتفاقات بدی رخ دهد. به منظور جلوگیری از بروز اینگونه حوادث در محل کسب کارتان یا محیط اطرافتان به یک سیستم امنیتی فوی نیاز دارید.  یک سیستم امنیتی خوب شامل تجهیزاتی مانند دوربین ، آلارم های سرقت (هم داخل کافه و هم در درب های ورودی) است. علاوه بر این، در نظر گرفتن سیستم های نظارتی به منظور بررسی عملکرد کارکنان، نحوه پذیرایی و سرو نوشیدنی ها هم لازم بنظر می رسد.

حتما این مطلب را دوست خواهید داشت
هر آنچه در مورد راه اندازی کافه باید بدانید!

امروزه در بازار برای محصولات امنیتی و تجهیزات نظارتی با کیفیتی وجود دارد. پس به هنگام راه اندازی کسب  کار جدیدتان، به دنبال یک سیستم امنیتی عالی باشید تا احتمال بروز حوادث مختلفی مانند دزدی یا … کاهش پیدا کند.

 1. قفسه بندی

قفسه بندی نقش بسزایی را در زیبا سازی و افزایش فضای قابل استفاده دارد. در ابتدای راه اندازی و طراحی دکوراسیون کافه سعی کنید خلاق باشید و قفسه های جذابی را ایجاد کنید. سپس مواد اولیه مورد نیاز یا تزییناتی که مورد نظرتان است را بر روی آنها قرار بدهید.

 

 1. فریزر

به هنگام راه اندازی و افتتاح کافه به یک فریزر برای نگه داری مواد اولیه منجمد نیاز خواهید داشت. ظرفیت فریزر باید بر اساس مقدار مواد اولیه ای باشد که به صورت روزانه از آنها  استفاده می کنید. حجم فریزر انتخاب به تعداد مشتریان و فضای کافه بستگی دارد. اما دقت کنید فریزر نباید خیلی بزرگ باشد، چرا که مواد اولیه پس از انجماد، طعم و کیفیت خود را از دست می دهند و ممکن است این مسئله بر روی کیفیت محصولاتتان اثر بگذارد.  

 1. بلندر یا مخلوط کن

نظر سنجی های بدست آمده در سال 2013 نشان می دهد که میزان استفاده از بلندر در طی چند سال اخیر 20% افزایش یافته است. امروزه، شما برای تهیه انواع مختلف نوشیدنی ها، شیک ها،  اسموتی ها و دسر ها به بلندر قدرتمند حتما نیاز خواهید داشت.
پس بنابرین بلندر یکی از مهمترین و اساسی ترین تجهیزات کافه برای تهیه منوی سرد است.

 1. سیستم پایانه فروش

پایانه فروش سیستمی است که با استفاده از ارتباطات شبکه ای امکان ثبت سفارش، پیگیری سفارشات، پرداخت، اعلام موجودی، دریافت صورتحساب، انصراف از خرید و ارائه گزارش روزانه را فراهم می کند. به منظور راه اندازی و افتتاح کافه تان یک پایانه فروش خوب و عالی را در نظر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *